משלוח חינם מעל ₪250

כל מה שצריך לדעת על בי קומפלקס

בי קומפלקס היא פורמולה המכילה את כל הוויטמינים המשתייכים למשפחת הבי. ויטמין B הוא שם כולל לקבוצת ויטמינים המשתייכים למשפחת הB וכוללת 8 מינים ייחודיים בניהם B1, B2, B3, B4,B5,B6,B7 שנקרא גם ויטמין H, B9 שהוא גם חומצה פולית, ו- B12. ויטמין בי הוא רכיב תזונתי חיוני ביותר לטובת תפקוד תקין של מערכות רבות בגוף כמו תפקוד תאי, תפקודי המוח ושמירה על בריאותו, מעורבות במטבוליזם שהוא עיבוד חומרים במערכת העיכול ועוד. מחסור בויטמין B עלול ליצור שלל תופעות לוואי ותסמינים כמו חולשה, עייפות, דיכאון, חרדה ועוד.

אילו ויטמינים מכיל קומפלקס בי?

קומפלקס B מכיל את כל הוויטמינים המשתייכים לקבוצת B וחיוניים לכל ויטמין תפקיד שונה בגוף:
ויטמין B1 למשל משתתף בתהליכים ביולוגיים רבים כמו סיוע בחילוף החומרים, אספקת חמצן לגוף ועוד.
ויטמין B2   בדומה לויטמין בי1 מסייע לחילוף חומרים תקין אך גם חשוב לטובת ייצור תקין של המוגלובין.
ויטמין B3 חיוני לוויסות רמות השומנים בדם, איזון לחץ הדם ועוד.
ויטמין B5 חיוני לחילוף החומרים ותורם להמרה של פחמימות באנרגיה. יש לו חלק מרכזי בפעילות עצבית תקינה שמשפיעה על מצב הרוח והוא נמצא בעיקר בירקות וקטניות.
ויטמין B6 מסייע ליצירת מתווכים עצביים שהם ההורמונים שעוברים במוחנו כמו סרוטונין דופמין ועוד.
ויטמין B7   שנקרא גם ויטמין H או ביוטין והוא תורם לבריאות העור, השיער והציפורניים.
ויטמין B9 הנקרא גם ומוכר בשם "חומצה פולית", הוא מרכיב חשוב בתהליך המרת חומצות האמינו והחלבונים מהמזון והפקתם לאנרגיה, הוא לוקח חלק מרכזי ביציאת כדוריות דם אדומות ולבנות ולכן תורם למניעת אנמיה, חיזור מערכת החיסון ועוד.
ויטמין B12 מסייע לספיגה טובה יותר של מינרלים וויטמינים ולכן יעזור לספוג מינרלים כמו ברזל בצורה טובה יותר.

מי צריך בי קומפלקס ולמה?

ויטמין B משתתף בהמון תהליכים בגוף האדם כמו וויסות של הורמונים, יכולת ספיגה של ערכים חיוניים, ייצור נוגדנים בעת סטרס ועוד.
מחסור בויטמין בי עלול לגרום לשלל בעיות כמו מחלות עור שונות, היחלשות ונשירת שיער, הזדקנות מהירה של העור, עייפות, דיכאון, חוסר תאבון ועוד.

דיכאון, ועייפות כרונית הם תופעה נפוצה למי שקיים אצלו מחסור בוויטמינים מקבוצת B.  מחקרים רבים רואים קשר בין ייצור הסרטונין במוח לבין דיכאון וחרדה, סרוטונין הוא הורמון המיוצר במוח ומשפיע על התאבון ועל מצב הרוח. כדי שהסרוטונין ישפיע על המוח, אנחנו זקוקים לעזרה מהוויטמינים B6, B12 וB9 הנקרא גם חומצה פולית.

קומפלקס בי יעול לסייע גם לאנשים הסובלים מפעילות מטבולית נמוכה ובעיות במערכת העיכול ידי שיפור יכולת הספיגה של מינרלים וסיבים תזונתיים. אלו משפיעים במיוחד על מערכת העיכול ותפקודה התקין ועלולים לשפר משמעותית את אורח החיים.

כיצד ניתן לצרוך בי קומפלקס?

בי קומפלקס מגיע בצורה של כמוסות או של נוזל מיצוי טהור. חברות שונות ומוכרות כמו אלטמן, סולגאר ועוד, בדרך כלל יימכרו בצורה של קפסולה או אבקה. כמוסות לרוב יעברו תהליכים כימיים במעבדה כדי לשמור על אורח חיי מדף גבוהים יותר. ניתן גם לרכוש ויטמינים בצורה של נוזל ולצרוך בטפטוף מתחת ללשון או בערבוב עם מים ואוכל. לפרטים נוספים על קומפלקס בי בתמצית נוזלית לחצו כאן

שיתוף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

סל קניות

יש לך שאלות נוספות? אנחנו כאן לכל מענה
סנן הבעיות הייחודי שלנו יעזור לך למצוא מיצוי צמחים מתאים בקליק אחד

עוד מוצרים שיכולים לעניין אותך...

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

X