משלוח חינם מעל ₪250

אילו תוספים מומלצים בהריון?

ההריון הוא תקופה מרגשת וחשובה בחיי כל אישה. במהלך ההריון, חשוב לתת תשומת לב מיוחדת לתזונה וזמינות הויטמינים והמינרלים אשר חיוניים להריון, כמו ויטמין C, ויטמין D, ויטמין E, ויטמין B9, ברזל ועוד.
ויטמינים ומינרלים אלו המשפיעים על הבריאות הגופנית ועל התפקוד התקין של האם ושל התינוק.

תזונה מתאימה במהלך ההריון היא חלק חשוב ואולי אפילו העיקרי להתפתחות תקינה של העובר, המינרלים והויטמינים עוזרים לאם להעביר ערכים תזונתיים חיוניים לעובר וכן מגבירים את התהליכים הביולוגיים בגוף לקראת הלידה כמו ייצור חלב.

אז אילו מינרלים וויטמינים משתתפים בתהליך הרבייה והתפתחות העובר? ומה מומלץ לצרוך בתחילת תקופת ההריון כדי לחזק את גופך ולהכין אותו לקראת הלידה?
הנה כמה מהם

חומצה פולית:
חומצה פולית היא ויטמין מהקבוצה ה- B ונקראת גם ויטמין B9. היא משמשת כחומר בנייה לתאים ומשפרת את פעילות המערכת העצבית המרכזית לכן היא משחקת תפקיד עיקרי בהתפתחות הנוירולוגית והעצבית של העובר.

חומצה פולית חשובה במיוחד במהלך ההתפתחות של תאי הדם האדומים במח עצם האדם. היא משתתפת בתהליכים של ייצור ה-DNA וה- RNA בתאים, כולל תהליכי ההתרבות של התאים.
נטילת חומצה פולית לפני ההריון ובמהלכו עשויה להפחית סיכונים רבים בהתפתחות של העובר כמו למשל הסיכון לפתח תסמינים של מחלות לב וכלי דם בעתיד.
חומצה פולית ניתנת בדרך כלל כתוסף תזונה במינון של 400 מיקרוגרם ביום בלבד.

ברזל:
במהלך ההריון, עולה כמות הדם בגוף האישה על מנת לספק מספיק דם גם לעצמה וגם עבור התינוק שלה. ברזל הוא מינרל המשפיע על יכולת אספקת הדם. תופעות כמו חוסר בברזל אצל נשים בהריון עשוי להוביל לאנמיה בהריון, תופעה זו קורית בעיקר בשלבים מאוחרים של ההריון. על מנת למנוע חוסר ברזל ואנמיית הריון, מומלץ להגביר את כמות הברזל בגוף על ידי אכילת מזון מתאים או נטילת תוספי ברזל.

ויטמין D:
ויטמין D הוא ויטמין חשוב לגוף האדם המשפיע על מגוון תהליכים חיוניים. במהלך ההריון, ויטמין D תורם לפיקוח על רמות הסידן הנדרשים לפיתוח ובניית העצמות התינוק. ויטמין D גם משפיע על מערכת החיסון ועל התפקוד הנוירולוגי. חשוב לקחת בחשבון שאין רמות מספיקות של ויטמין D במזון, ולכן צריכתו בתוסף תזונה עשויה להיות נדרשת.

ויטמין B12:
ויטמין B12 הוא ויטמין השומר על בריאות העצבים והתאים בגוף. במהלך ההריון, צריכת ויטמין B12 חשובה כדי לתמוך בתפקוד העצבי התקין וכן בתפקוד תקני של התאים. בנוסף, ויטמין B12 תורם לייצור תאי דם אדומים ומשפיע על מערכת העיכול. מקורות טבעיים של ויטמין B12 כוללים בשר, דגים, חלבונים חיים, ותפוחי אדמה. במקרים בהם צריכת ויטמין B12 ממזון אינה מספקת, ניתן להתאים את הצריכה באמצעות תוספי תזונה ויטמין B12 נוזלי.

 

שיתוף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

סל קניות

יש לך שאלות נוספות? אנחנו כאן לכל מענה
סנן הבעיות הייחודי שלנו יעזור לך למצוא מיצוי צמחים מתאים בקליק אחד

עוד מוצרים שיכולים לעניין אותך...

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

X