משלוח חינם מעל ₪250

צמחי מרפא נגד תאים סרטניים

סרטן הוא שם כללי למחלות שונות שבהן תאי הגוף מתרבים בצורה לא מבוקרת או פרופורציונאלית, הצטברות של תאים כאלה יוצרת גידולים ממאירים הנקראים גם נאופלזיה, במקרים מסוימים חלק מתאים אלה נודדים למקומות אחרים בגוף ויוצרים את מה שאנו מכנים "גרורות". סרטן יכול להתפתח באיברים שונים בגוף החל מהמוח, הלב, בלוטות הלימפה (לימפומה), הכבד הערמונית, השד, השחלה, ברחם ועוד. סרטון יכול גם להתפתח ברקמות העור (קרצינומה}, במחזור הדם (לוקמיה) ועוד.

באופן תקין, כמעט כל התאים בגופנו צריכים להתחלף בצורה סדירה (תאים מתים, ובמקביל נוצרים תאים חדשים).
יש תאים, כמו אלה המרכיבים את השכבה הפנימית של המעי, שמתים במהירות ומתחלפים מדי מספר ימים.
לעומת זאת, קיימים אזורים בגוף שבהם התאים חיים במשך שנים לפני שהם מתחלקים ויוצרים תאים חדשים.

בנסיבות חריגות, כמו במקרים של פציעה או מחלה, תאים חדשים ובריאים צומחים בקצב גבוה מהרגיל, כדי להחליף את התאים שנפגעו. כאשר האזור הפגוע מתרפא, שבים התאים לצמוח בקצב הרגיל.
הגנים המפקחים על התרבות התאים "יודעים" בצורה אוטומטית מתי להתחיל ומתי להפסיק את תהליך התרבות התאים. אולם, כאשר קיימת מוטציה בגנים האלו, עקב פגם תורשתי, או על פי רוב עקב גורמים הקשורים לתזונה או לסביבה (מזהמים רעילים למשל), עלולים התאים להתחיל להתרבות ולהתחלק בקצב מהיר ולא רגיל.
בסופו של דבר יוצרים תאים אלה גידול, שהוא רקמה השונה מרקמות ומאברי הגוף הנורמאליים. לעיתים מדובר בגידולים שפירים (שאינם ממאירים ויחסית אינם מסוכנים).
סרטן הוא הגידול שנגרם על ידי שינויים גנטיים בגרעין התא, שינויים גנטיים אלו הינם תהליך טבעי שעובר הגוף במהלך ההזדקנות. מחקרים מניחים כי גורמים מסוימים עלולים להאיץ שינויים גנטיים בגרעין התא, ולגרום לסרטן בשלב מוקדם יותר כמו חשיפה לחומרים מסרטנים כמו קרינה, פיח, עשן סיגריות, זיהום אוויר ועוד.

גידולים אחרים עלולים להיות ממאירים. הם גוזלים רכיבים תזונתיים חיוניים מתאי הרקמות הבריאות שסביבם ומפריעים לתפקוד תקין של הגוף במידה שעלולה לסכן את חי האדם.
אם הגידול ממשיך לצמוח, תאי הגידול עלולים להתפשט דרך כלי הדם או מערכת הלימפה ולהגיע לאזורים אחרים בגוף, שם הם יוצרים גידולים חדשים.
כאשר מתרחש תהליך כזה, המכונה שליחת גרורות, ישנה סכנת חיים כתוצאה מסיבוכים שונים וחוסר תפקוד של איברי גוף שונים. המונח סרטן אינו מתייחס למחלה מסוימת אלא הוא שם כולל ליותר ממאה סוגים של המחלה, הנקראים בדרך כלל על פי שם האזור שבו מופיע הגידול לראשונה.

נראה כי רוב מקרי הסרטן הם תוצאה של גורמים שניתן, במידה רבה, לשלוט בהם כמו תזונה, אורח חיים וגורמים סביבתיים. אחת מהביקורות כלפי הרפואה המערבית נוגעת לטיפול במחלות סרטניות ולמניעה של מחלות אלה. הטענה היא שרק לעיתים רחוקות מתייחסת הרפואה המערבית באופן כוללני לתזונה, לאורח חיים, למתחים וליכולת של הגוף לנקות את עצמו מרעלים המצויים בו. זאת על אף שמדובר בגורמים שניתן לשלוט בהם ויש להם השפעה רבה על מניעת ההתפתחות של מחלות סרטניות ועל ההחלמה ממחלות אלה.

מחקרים נוספים מוכיחים סרטן יכול להיווצר כתוצאה משינויים הורמונאליים אשר בין היתר מושפעים ממצב הרוח.
סימפטומים חמורים של דיכאון וחרדה יכולים לשחרר הרבה רדיקלים חופשיים בגוף וליצור מצב של חוסר איזון בין התאים, מצב של חוסר איזון זה, יוצר סוגים שונים של מחלת הסרטן כמו למשל לימפומה.

חולים רבים בעידן המודרני נוטים לנסות לפנות לרפואה טבעית במטרה למצוא טיפול טבעי שיעיל כנגד סוגים שונים של סרטן. רופאים רבים ממליצים על מעבר לתזונה נכונה ובריאה, שילוב של פעילות גופנית ובאופן כללי מעבר לאורח חיים בריא יותר. במחקר של האגודה למלחמה בסרטן נבדקו מספר צמחי מרפא המוכרים במשך שנים לרפואה המסורתית.
מבין הצמחים שנבדקו, נמצא כי שלושה מהצמחים מעכבים התפתחות של תאי סרטן השחלה.
לעומת זאת, נמצא כי אחד הצמחים שנבדקו, שרביטן מצוי, אינו מעכב פעילות תאי סרטן שחלה אך מעכב פעילות כימותרפיה שהוספה לתרבית התאים. הנה 5 צמחים שעשויים לעזור נגד המלחמה בתאים סרטניים:

שרף הלבונה או גם – בוסוויליה
לבונה הוא עץ ממשפחת הבשמים ומפיקים ממנו שרף ריחני, המשמש לקטורת.
השרף נקרא גם בוסוויליה והוא מיוצר על ידי ייבוש טבעי של נוזל השרף לכדי גרגרים לבנים צהבהבים או אדומים.
במחקר קליני מבוקר שנערך באוניברסיטה העברית בירושלים הוכח כי הרחת קטורת המופקת משרף הלבונה יעיל להפחתת דיכאון.
בנוסף הוא מאוד אפקטיבי לטיפול בדלקות פרקים, באמצעות חומצת ה-boswellic הפעילה שלו, הוא יעיל ביותר כמעכב התפתחות אנזימים פרו-דלקתיים.
היא מתאימה לטיפול בדלקת מפרקים, פיברומיאלגיה, מחלות מעיים, אסטמה ומחלות של דרכי הנשימה.

במחקרים שונים בהם נבדקו סגולותיו של שרף הלבונה, הוא נמצא יעיל גם נגד מחלת הסרטן. הוא תורם להילחם בתאים סרטניים, ולא רק מונע את המחלה או מקל על הסימפטומים.
זאת בזכות היכולת שלו לדכא מעברי אותות בתאים סרטניים.

גרגרים מיובשים של שרף הלבונה

זנגביל (גם ג'ינג'ר)-
הזנגביל שנקרא גם ג'ינג'ר משמש כצמח מרפא בארצות המזרח וארצות ערב מדורי דורות. למשל, בסין הוא משמש כטיפול בכאבי בטן, שלשולים ובחילות למעלה מ-2,000 שנה.
זנגביל הוא הכינוי לאבקה הטחונה מצמח הזנגביל המיובש, וג'ינג'ר הוא השם נפוץ לשורש הזנגביל.
צריכת ג'ינג'ר עשויה להקל על אנשים שסובלים מבעיות עיכול, בג'ינג'ר יש תרכובות שמעודדות את הגוף לייצר מיצי מרה, רוק, ולהגביר את פעילות מערכת העיכול.
בנוסף הג'ינג'ר יעיל להפחתת רמות הסוכר, רמות הכולסטרול, מניעת דלקות ועוד.

ג'ינג'ר וזנגביל תמצית צמחים

רודיולה
הרודיולה הוא צמח מרפא עם פרחים צהובים והוא גדל באזורים קרים. שימושו העיקרי נמצא בשורש והוא מכונה גם כ"שורש הזהב" והוא מתאים במיוחד לסובלים מדיכאון, חרדה ומצב רוח ירוד וכתחליף טבעי לתרופה נוגדת החרדה "ציפרלקס".

הרודיולה ידוע כבעל תכונות אדפטגוניות מובהקות העוזרות לגוף להתמודד בתקופות עמוסות. סגולות המרפא שלו טמונות ביכולת של הצמח להעלות את רמות הסרוטונין במוח, הידוע גם כ"הורמון השמחה". הרדיולה מפחיתה את הורמוני הלחץ בגוף כמו קורטיזול למשל, ובכך מקנה תחושה של שחרור וירידה משמעותית של המתח הנפשי, לכן מתאימה במיוחד לסובלים מדיכאון, חרדה, לחץ וסטרס מתמשכים ועוד.

בנוסף נוגד החמצון של רודיולה מגן על המוח מהנזק העצום שנגרם כתוצאה מרדיקליים חופשיים, רדיקלים הם רכיבים המתפתחים בגוף האדם ובמצב של חוסר איזון הם תוקפים את החלבונים והשומנים הבריאים בגוף ויוצרים שלל תגובות כימיות בניהם מחלות כמו סרטן, מחלות לב, דכאון ועוד.
השפעה זו של נוגדי החמצון בצמח הרודיולה על המוח מסייעת לשפר את הקשב והריכוז, בעיקר במצבים של עייפות.
במחקר אחד נמצא כי נבדקים שנטלו רודיולה צִמצמו ב-88% את מספר הטעויות שביצעו במבחני הגהה. לקרוא עוד מיצוי צמח הרודיולה>>

מיצוי פטריית ריישי
ריישי היא פטרייה רב שנתית, הגדלה על עצים בתנאים אפלוליים ולחים.
הם מגיעות בצבעים שונים כמו אדום, שחור, כחול, לבן צהוב וסגול.

ברפואה הסינית המסורתית פטריית הריישי נחשבת לאחד הצמחים המחזקים החשובים במקרים של תפקוד גופני ומצב רוח ירוד.
השימושים הקלאסיים של הריישי הם בעיקר במקרים של עייפות ותשישות, חוסר תיאבון, ועוד. היא מכילה חומרים המווסתים את לחץ הדם, מפחיתים הפרעות הקשורות בכלי הדם מסביב ללב, מחזקים את הכליות, מונעים ספיגה מהירה של כולסטרול ושומנים ובכך מסייעים במניעת בעיות לב וכלי דם ומרגיעים את מערכת העצבים.

פטריית ריישי צהובה

מחקרים מצאו שמיצוי שלה מסוגל לעלות את מספר התאים הלבנים בגוף, החיוניים לתפקוד יעיל של מערכת החיסון.
לכן היא מסייעת לחיזוק ועמידות הגוף בפני זיהומים ומחלות כרוניות, וכן מסייעת במקרים של ברונכיט, קוצר נשימה, מחלות לב, אלרגיות שונות ועוד.
מעבר לכל אלה, פטריית הריישי נמצאה כבעלת השפעה אנטיביוטית נגד חיידקים הגורמים לזיהומים במערכת העיכול ובדרכי השתן וכן נגד חיידקים הגורמים לדלקות גרון ואוזניים. לקרוא עוד על מיצוי פטריית הריישי>>

ויתיניה משכרת או גם – אשווגנדה
בישראל הוא נקרא ויתיניה משכרת או דומדמנית אך בהודו זכה לשם אשווגנדה שפירושה הוא "ריח של זיעת סוסים"
האשווגנדה הוא צמח ממשפחת הסולניים כמו העגבנייה והחציל, רק כאן הצמח כולו רעיל מלבד השורשים שלו. הצמח נפוץ מאוד וגדל בעיקר באזורים יבשים כמו אפריקה והמזרח הרחוק.

האגדה בהודו מספרת כי מי שצורך את השורש הופך להיות חזק כמו סוס.
שורש האשווגנדה מכיל כמות גבוה של ברזל ומינרלים ועוזר לסייע במצבים של לחץ וסטרס.
הוא עוזר לגוף להתמודד עם טראומות, השפעות החרדה ומשפר משמעותית את מצב הרוח.
הוא מחזק מאוד את השרירים, מווסת את פעילות בלוטת התריס ותורם רבות למערכת החיסון.
לשורש האשווגנדה יש השפעות מזינות ומאזנות על מערכת העיכול ועל תפקודה, לכן הוא גם יכול לסייע מאוד במקרים של שלשולים כרוניים, דלקות ועוד.

שורש הויתיניה מסייע לטיפול במחלות כמו דלקות מפרקים, אין-אונות, אמנזיה, חרדה, סרטן, ניוון נוירולוגי, מחלות לב וכלי דם ועוד.
הצמח הראה תועלת בהתאוששות מפעילות גופנית, כוח שריר וגודל באימוני התנגדות, העלאת מדדי הורמוני המין הזכרי- טסטוסטרון, והפחתה באחוזי השומן. לקרוא עוד על מיצוי האשווגנדה>>

איך ניתן לצרוך צמחי מרפא נגד לסרטן?

לכל צמח ברפואה המסורתית יש את החלק הייעודי בו משתמשים להכנה של בדרך כלל תכשיר, מיצוי, או חליטה.
החלקים השמישים יהיו בדרך כלל השורש, העלים או הפירות.
צמחי מרפא ברוב המקרים לא יהיו טעימים, וטעמם יהיה מר או חריף.

דרך נוספת לצרוך צמחי מרפא ותוספי תזונה היא באמצעות מיצוי טהור ולטפטף אותו ישירות מתחת ללשון או לתוך כוס עם מים. ניתן גם לצרוך פורמולות ייחודית המשלבות מספר צמחים כמו "מולטי כורכום".
מינון מומלץ למבוגר – 20-10 טיפות פעם או פעמיים ביום
מינון מומלץ לילדים מגיל 6 עד 12 – 5-10 טיפות פעם או פעמיים ביום
מינון מומלץ לילדים מגיל 3 עד 6 – 2-5 טיפות פעם או פעמיים ביום
הדרך הכי טובה לקבוע את המינון הנכון לכל אדם ואדם היא להתחיל מהמינון הנמוך ביותר ולהעלות במידת הצורך.

שיתוף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

סל קניות

יש לך שאלות נוספות? אנחנו כאן לכל מענה
סנן הבעיות הייחודי שלנו יעזור לך למצוא מיצוי צמחים מתאים בקליק אחד

עוד מוצרים שיכולים לעניין אותך...

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

X