משלוח חינם מעל ₪250

למה יש ריח רע מהפה?

ריח רע מהפה – כל הסיבות מהקל אל הקשה

קל
ישנם מזונות שגורמים להדפה של ריח חזק מהפה בעת הנשימה. מדובר בדרך כלל במזונות חריפים. מזונות אלה (כגון: שום, בצל וכד') מכילים מרכיבי גופרית בעלי ריח לא נעים המשתחררים לא רק לתוך חלל הפה, אלא גם למחזור הדם ולריאות. גם כאשר מצחצחים שיניים ומגרגרים מי פה, כל נשיפה עדיין מכילה גופרית. המצב ייפסק רק לאחר שהמזון יעוכל בשלמותו, תהליך שיכול להימשך עד 24 שעות.

ריח לא נעים מהפה הנובע מאוכל עלול אמנם להיות בעיה חברתית, אבל אין מדובר בשום פנים ואופן בבעיה בריאותית. אם ריח הפה קיים לאורך זמן גם ללא אכילת מזונות מתובלים וחריפים, מדובר כנראה בתסמין המעיד על הפרעה אחרת.

בינוני

במקרים רבים מדובר בהיגיינת פה לקויה. אם לא מצחצחים את השיניים לאחר הארוחות, ישמשו שיירי המזון שבפה מזון לחיידקים. חיידקים אלה יפרישו גופרית כתוצר לוואי של עיכול המזון.
לבסוף, יגרמו חיידקים אלה לעששת שיניים ולמחלות חניכיים, הפרעות שיכולות להחריף עוד יותר את הריח הלא נעים מהפה.

הקשה

אם צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי לא תורמים לשיפור הריח מהפה, ייתכן מאוד שקיימת הרעלה במערכות הגוף. תזונה לקויה ומערכת עיכול שאינה מתפקדת כראוי עלולות לגרום להצטברות רעלים. הצטברות זו באה לידי ביטוי בריח לא נעים מהפה.
עצירות וחוסר ניקוי של הגוף מרעלים באמצעות פעולת מעיים, עלול לגרום למצב בו הגוף ינסה להוציא את הרעלים דרך מערכת הנשימה. תוכנית לניקוי הגוף מרעלים, בנוסף לעריכת שינויים בתזונה, תסייע לנקות את הגוף מרעלים ועמם יסולק גם הגורם לריח הלא נעים מהפה.

גם דלקות שלא אובחנו בגרון או סינוסיטיס עלולות בהחלט להוות מקור לריח לא נעים מהפה. בעיות בריאותיות אלה עלולות להיגרם מאלרגנים המצויים במזון או בסביבה. אלרגנים אלה גורמים ליצירת ליחה ולנזילה והצטברות של ליחה בחלק האחורי של האף והגרון. בדומה לכך, עלולות להיווצר דלקות כרוניות בשורשי השיניים, או התפרקות וריקבון של השיניים ושל שחזורי אמלגם המכילים כספית כידוע. שימוש תדיר באנטיביוטיקה עלול לסלק את החיידקים הטובים הנמצאים בפה. עישון הוא עוד דרך להרעיל את הגוף.

שיתוף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

סל קניות

יש לך שאלות נוספות? אנחנו כאן לכל מענה
סנן הבעיות הייחודי שלנו יעזור לך למצוא מיצוי צמחים מתאים בקליק אחד

עוד מוצרים שיכולים לעניין אותך...

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

X