משלוח חינם מעל ₪250

מה חיוני לגוף שלנו?

הגוף והתאים שלנו מורכבים ומתפקדים בזכות מגוון רחב של אורגניזמים טבעיים כמו מינרלים, ויטמינים, חלבונים, פחמימות, חומצות אמינו ועוד.
מה ההבדל ביניהם, ולמה צריך את כולם בגוף אחד?

ויטמינים
ויטמינים הם חומרים אורגניים אשר בדרך כלל מצויים בכמויות קטנות בגוף והוא אינו מסוגל לייצר אותם בכמויות מספקות בעצמו. הויטמינים משתתפים בתהליכי המטבוליזם וכן בתפקידים רבים בגוף, הם נחוצים לשמירה על בריאות הגוף ותפקודו התקין. ויטמינים מתקבלים בעיקר ממזון וישנם מגוון רחב של ויטמין בניהם

ויטמין C – לוויטמין C יש פעילות אנטי-היסטמינית מובהקת מה שהופך אותו לנוגד חמצון רב עוצמה אשר תורם לאיברים רבים בגוף האדם. ניתן לצרוך ויטמין C דרך מגוון מזונות טבעיים בניהם ארטישוק, תפוזים, קינמון, מלון מר ועוד.

ויטמין D – ויטמין D משפר את ספיגת הקלציום והסידן במערכת העיכול, מה שמאפשר לו לשפר את בריאות העצמות והשיניים. ניתן להשיג ויטמין די דרך ביצים, דגים, גבינות או חשיפה לשמש.

ויטמין A – ויטמין A משתתף בתהליכים רבים בגוף, כאשר העיקריים ביניהם קשורים למערכת הראיה והתפתחות תאי העור ובריאותם. ניתן לצרוך ויטמין C דרך מגוון מזונות טבעיים בניהם גזר, קינמון, דלעת, אורגנו ועוד.

קבוצת ויטמין B – שם כולל לקבוצת ויטמינים המשתייכים למשפחת הB וכולל 8 מינים ייחודיים בניהם
B1, B2, B3, B4,B5,B6,
ויטמין B7 הנקרא גם ויטמין H או ביוטין
B9 הנקרא גם חומצה פולית,
וכמובן ויטמין B12.

ניתן לצרוך ויטמים דרך מגוון רחב של פירות וירקות כמו ברוקולי, בטטה, גזר, שומר, תפוזים, אשכוליות ועוד.

 

מינרלים-
מינרלים הם חומרים אורגניים המצויים בגוף לגוף בכמויות קטנות ומשפיעים על תפקודו באופן רב. המינרלים משתתפים בתהליכי המטבוליזם, בבניית רקמות וכן בתפקודים נוירולוגיים.
מינרלים כמו אבץ, סידן, ברזל, מגנזיום, זרחן ועוד, מצויים במזון טבעי כמו דגים, ביצים, קינמון, בשר, אורגנו, ליקוריץ ועוד.
כמו כן ניתן לצרוך אותם דרך תוספי מזון.

 

חלבונים וחומצות אמינו –
חלבונים הם סוג של מקורות חומרים בנויים הנחוצים לבניית התאים בגוף. הם מורכבים מיחידות בנייה קטנות שנקראות חומצות אמינו, והם משתתפים בתהליכי הבנייה והתיקון של רקמות, חידוש תאים ועוד. חלבונים מצויים במקורות מזון המכילים חומצות אמינו, כמו בשר, דגים, עוף, ביצים, גבינות, קטניות ועוד.

חומצות אמינו הן היחידות הבנייה המרכזיות של החלבונים. הן המרכיבות את השרשרת הארוכה של החלבונים ושולחות התכונות והתפקידים השונים לחלבונים.
בכל תא חי קיימים 20 סוגי חומצות אמינו המשותפים לכלל היצורים החיים. בבני אדם, 9 מחומצות האמינו נקראות חומצות אמינו חיוניות, משום שהגוף לא יכול לייצר אותן בעצמו.
בין העיקריות : גליצין, אלנין, ואלין, גלוטמין וסרין.
בנוסף, יש גם חמישה חומצות אמינו שנקראות חומצות אמינו חיוניות והן: ליסין, ליאוצין, ואלין, טריפטופן והיסטידין.
חמישה חומצות אמינו נוספות שהן בדרך כלל חלק מחומצת הסרין הן: איזוליאוצין, איזוליאוצין, ליזין, ליזין ומתיאונין.

 

פחמימות –
פחמימות פחמימות הן אחד משלושת המרכיבים העיקריים של מזון, יחד עם החלבונים והשומנים.
הפחמימות הן מקור האנרגיה של גוף והם הדלק למערכת העצבים המרכזית.
הן נחשבות למקור העיקרי של האנרגיה המיועדת לתפקודים השונים של הגוף והן נמצאות במגוון מזון טבעי, כולל פירות, ירקות, דגנים, קטניות ותפו"א.
ישנם שני סוגים עיקריים של פחמימות: פחמימות פשוטות ופחמימות מורכבות.

פחמימות פשוטות הן פחמימות בניין המורכבות מחד גלוקוזה או פרוקטוזה אחת בלבד. הן נספגות מהר ומספקות אנרגיה מיידית. דוגמאות לפחמימות פשוטות הן סוכרים כמו דבש, סוכר, פירות מתוקים ופירות מיובשים.

פחמימות מורכבות הן פחמימות אשר מורכבות ממולקולות גלוקוז מסודרות בשרשרת ארוכה. הן נספגות בקלות יותר ומספקות אנרגיה לזמן רב יותר. דוגמאות לפחמימות מורכבות כוללות דגנים מלאים, ירקות, קטניות וירקות.

שיתוף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

סל קניות

יש לך שאלות נוספות? אנחנו כאן לכל מענה
סנן הבעיות הייחודי שלנו יעזור לך למצוא מיצוי צמחים מתאים בקליק אחד

עוד מוצרים שיכולים לעניין אותך...

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

X